Google Arama
Loading
 
Sepetim
 
 
Bayi Girişi
Bayi E-Posta
Bayi Şifre

BAĞLANMA EVLİLİK VE AİLE PSİKOLOJİSİ

% 20
 
 
25.00 TLKDV dahil
 
20.00 TLKDV dahil
 
Adet
 
 
 
 • Genel Özellikler
 • Eser Adı
 • BAĞLANMA EVLİLİK VE AİLE PSİKOLOJİSİ
 • Yayın Evi
 • SİSTEM YAYINCILIK
 • Barkod
 • 9789753226066
 • Isbn
 • 9789753226066
 • Sayfa Sayısı
 • 472
 • Basım Tarihi
 • KASIM / 2012
 • Ebat
 • 21 X 14
 • Yazar
 • KOLEKTİF

Bu kitap, genel olarak Bağlanma'ya, yani anne - babaya, çocuğa, işe mesleğe, dine tanrıya, politik inançlara ve kardeşler, arkadaşlar, akrabalar ya da öğretmenler gibi yakın kişilere bağlanmaya ve romantik bağlanmaya, aşka, romantik ilişkilere ve evliliğe, sevgiliye ve eşe bağlanmaya odaklı yazılardan oluşmaktadır.

Romantik ilişkilerden anne - baba - çocuk ilişkisine, kariyer - iş yaşamından cinsel yaşama, dinsel tutumlardan politik inançlara kadar yaşamın her noktasında bağlanma özelliklerimizin etkileri görülür.

Bir sosyal organizasyonun; örneğin meslek örgütü, dernek ya da vakfın üyesi olup olmamayı, bir romantik ilişki yaşayıp yaşamamayı, takım tutup tutmamayı, namaz kılıp kılmamayı ya da meslek seçimlerimizi belirleyen temel etken bağlanma stillerimizdir.

Her biri kendi alanında yetkin akademisyen ve / veya uygulamacılar tarafından kaleme alınan yazılarda öncelikle bağlanmanın bebeklik, çocukluk ve ergenlikte kendisini nasıl gösterdiği, bağlanmanın bu dönemlerde nasıl kurulduğu ve geliştiği gözden geçiriliyor.

Yetişkinlik dönemini içeren ikinci bölümde, romantik kıskançlık ve bu kıskançlığın bağlanma stillerine göre nasıl değiştiği irdeleniyor. Bağlanmanın eş seçimini, evlilik uyumunu, doyumunu ve evlilikte yaşanan çatışmaları nasıl biçimlendirdiğine ve gerek evlilik öncesi gerekse evlilik sonrasında; yani boşanma sürecinde yaşanan bağlanma davranışlarına değiniliyor.

Son bölümümüzde de, bebeklikten yetişkinliğe uzanan süreçte insanlarda bağlanma ya da bağlanamama dinamiklerine bağlı olarak saldırganlık, şiddet, suça eğilim, bağlanamama yani yalnızlık olgularının ve yaşam deneyiminin nasıl gerçekleştiği işleniyor.

Bebeklikten yetişkinliğe; hayatın her alanında, her anında görülen bağlanma yaşantılarına odaklı bu kitabımız, kendisini ve hayatı keşfetmeye çalışan tüm okuyuculara bir yaşam rehberi olacaktır.
Adınız
E-Posta Adresiniz
Şehir
Değerlendirmeniz
Güvenlik Resmi
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Yorumunuz
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
Yayın Evi Hakkında

"Sistem Yayıncılık, bilgi ve sevginin temel değerler olduğu bir öğrenme ortamı oluşturmak için vardır"
Sloganımız "Gelişen İnsan <=> Gelişen Toplum"dur.

1991 yılında kurulduk. Yayın hayatına, o sıralarda üniversite düzeyindeki teknik eğitim alanında yokluğu çekilen elektrik-elektronik kitaplarıyla girdik. 1993 yılında sosyal yayınlara başladık. O günden bu yana bize katılan, yayınlarımızı zenginleştiren pek çok değerli bilim insanı, düşünür yazarlarımızla yolumuza devam etmekteyiz.

Zamanla gelişen yayın yelpazemiz doğrultusunda, okurlarımıza kitap seçimlerinde ışık tutabilmek için yayınlarımızı belirli dizi başlıklarına ayırdık, onları daha titiz biçimde tanımlamaya çalıştık:

Kişisel Gelişim
Gelişen İnsan <=> Gelişen Toplum anlayışından yola çıkarak, benliğin gelişmesi ve kişisel potansiyelin açığa çıkarılmasına yardımcı olan bilimsel ve uygulanabilir ilkeler, kavramlar ve teknikleri içeren; insanın içindeki yaratıcılığı, düş gücünü, coşkuyu uyandırıp harekete geçirerek yaşam sevincini yoğunlaştırabileceğini hatırlatan, en önemlisi farkındalık oluşturan; bu alandaki "peki ama nasıl?" sorusuna yanıt arayan kitapları bu başlık altında bulabilirsiniz.

Kişisel Başarı
Kendine güvenmeyi öğrenerek, düşünce ve hayalleri eyleme dönüştürüp eylemleri de gelişimin bir parçası haline getirmenin yolları, gerçek öykülerin ve değerli deneyimlerin kâğıda dökülmesiyle bu başlık altında okura sunuluyor.

Liderlik
Liderlik dizisi, "uzmanlaşma"nın verimliliği artıracağı düşüncesine dayanarak sosyal yaşamın ve iş yaşamının her alanında sorumluk, sezgi, zekâ ve bilgiye dayalı karar ve uygulamaların yararını anlatan ve bunu hayata geçirmenin pratik yollarını öneren kitaplardan oluşuyor. Seçilen eserlerin evrenselliği ve yaşamın tüm alanlarına uygulanabilirliği ön planda bulundurulmuştur.

NLP
"Kişisel mükemmelliği yakalamanın" bilimi ve sanatı olarak adlandırılan NLP -Beyin Gücü Programlaması (Nöro-linguistik programlama) kavramını temel alarak kurulmuş olan bu dizi, "hayatının efendisi" olarak yaşamaya karar vermiş olanlara, bu amaca yönelik bilim ve tekniği sunuyor.

Kadın- Erkek İlişkileri
Dünya kurulduğundan beri kadınla erkek hem ebedi çatışma hem de sevgi sembolü olmuşlardır. Karşı cinsle ilişkilerimizi kişiliğimizi geliştirecek, sevgimizi yaşatacak ailemizin sağlıklı bir temele oturmasını sağlayacak şekilde oluşturmak ve bu alandaki deneyimleri paylaşmak için...

Ana - Baba - Çocuk Eğitimi
Ailenin toplumun çekirdeğini oluşturduğu hepimize evde ve okulda öğretilmiştir. Ancak çocuğa verilen değer, onun aile içindeki eğitimi, "anababalık" hakkında gelenek ve önsezilerimiz dışında temel bir "ders" görmemişizdir. İşte bu dizi sözünü ettiğimiz eğitim boşluğunu doldurmayı amaçlıyor.

Çocuğun Cinsel Eğitimi
Ülkemizde nasıl uygulanacağı hâlâ tartışılan bu konuda, uzmanlarca seçilmiş, ana babaların başvurabilecekleri ve çocuklarıyla paylaşabilecekleri yayınları dizide bulabilirsiniz. Ana babalarıyla konuşamadıkları için arkadaşlarından bilgi (!) alan çocuklar ve çocuklarına neyi ne zaman nasıl anlatacaklarını düşünen ana babalar için hazırlanmıştır. Bilimsel ve pratik bilgiler içerir.

Geveze Karga ile Masallarla Çocuk Eğitimi
Çocukların ruhsal ve bedensel gelişimlerini masallarla anlatmayı amaçlayan bu dizi, Uzman psikolog Şebnem Kartal tarafından hazırlanan bir dizi kitaptan oluşuyor. Amaç, çocuklarda olaylara ve zamana bağlı olarak ortaya çıkabilecek travmatik durumlar karşısında nasıl davranacağını bilemeyen çocuklar ve ebeveynler için "masallarla bir eğitim ve rehberlik sürecine girilmesi".

Sağlıklı Yaşam (Ruh - Beden - Zihin)
İnsana ruh-beden-zihin olarak bir bütünlük içinde yaklaşmayı hedefleyen, tıbbi olarak yararlılığı kanıtlanmış ve yaşam kalitesini artıran, bilimsel metotlara öncelik veren, kendi alanlarında uzman kişiler tarafından hazırlanan kitaplardan oluşan bir dizi.

Psikoloji - Psikodrama - Sosyoloji - Felsefe
Dünyadan ve ülkemizden değerli uzmanların ruhsal gelişimi, kişilik gelişimini, insanın topluma uyum sağlama sürecini; kısaca insan davranışını inceleyen, insanı çözümleme yollarını anlatan eserlerini bu dizide bulacaksınız. Bu diziyi tanımlamalarla sınırlayıp kısıtlamadan kendi içinde sürekli geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

Bu dizi akademik araştırmaları ve sonuçlarını bilimsellikten ayrılmadan, sosyal hayata ve iş yaşamına uygulanabilir düzeye taşıyan kitaplardan oluşmaktadır.

Varlık, bilgi, gerçek, adalet, güzellik, doğruluk vb. gibi felsefenin ana temalarını oluşturan konularla, bu konuların birey ve toplum yaşamına nasıl olumlu etkilerde bulunacağını anlatan kitapları bu dizi bulabilirsiniz.

Eğitim-Öğretim
Okura, bireyi topluma bağlayan öğeler konusunda gelişmiş bir bilinç kazandırmaya ve bu bilinci mümkün olduğunca sağlıklı, özgür, saygıya dayanan bir boyuta ulaştırmaya odaklıdır.

Yönetim
Hızlı teknolojik değişime işletmelerin her kademede yönetici ve çalışanıyla ayak uydurmasının bir gereklilik haline geldiği bugünlerde, dizimiz Toplam Kalite Yönetiminden Aile Şirketlerine, dünyanın en büyük kuruluşlarını yöneten CEO'ların deneyimlerinden Topluluk Önünde Konuşmaya kadar güncelliği ve uygulanabilirliği esas olan kitapları içeriyor.

İnsan Kaynakları
İş dünyasının en çok gelişen dinamiğe sahip alanlarından biri olan İK, bu dizimizde her yönüyle ele alınıyor. İK'ya çağdaş bir bakışla yaklaşma anlayışı ile yayınlanan kitaplarımız, en güncel yaklaşımlarla hem çalışan hem işveren için birer başvuru kaynağı.

Pazarlama
Satıcının değil, alıcının son sözü söylediği günümüz iş dünyasında, yetkin ustalar ve uzmanların kaleminden satış, pazarlama ve rekabetin inceliklerini anlatan ve her biri referans niteliğinde olan kitapları bu dizide bulabilirsiniz.

Galata
Sistem Yayıncılığın bünyesinde 1998'de yayınlamaya başladığımız edebiyat dizisi, zamanla gelişerek bir "dizi"nin sınırlarını aşınca, "edebiyat" olarak adlandırdığımız alanın genişliğini de göz önüne alarak (roman, şiir, öykü, senaryo, oyun, gençlik ve çocuk edebiyatı vb), bu diziyi 2003 yılında yayınevimize bağlı farklı bir markayla sizlere sunma ihtiyacı doğdu. Galata markasıyla yayınladığımız eserleri, Gelişen İnsan <=> Gelişen Toplum anlayışımızdan ayrılmadan, kitap okuma düzeyinin herkesçe malum olduğu ülkemizde okumayı sevdirme işlevini de taşıyan, hem bizden hem de dünya edebiyatından değerli yapıtlar arasından seçmeye ve titiz bir Türkçe ile yayınlamaya özen gösteriyoruz.

Ürün Bilgisi
BAĞLANMA EVLİLİK VE AİLE PSİKOLOJİSİ
Adınız *
Güvenlik Resmi
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Varsa Kısa notunuz
Cep Telefonunuz *
Sabit Telefonunuz
E-Posta *


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.