Google Arama
Loading
Son Baktıklarınız
 
Sepetim
 
 
Bayi Girişi
Bayi E-Posta
Bayi Şifre

PAL SOKAĞI ÇOCUKLARI

% 20
 
 
12.00 TLKDV dahil
 
9.60 TLKDV dahil
 
Adet
 
 
 
 • Genel Özellikler
 • Eser Adı
 • PAL SOKAĞI ÇOCUKLARI
 • Yayın Evi
 • YAPI KREDİ YAYINLARI
 • Barkod
 • 9789750815546
 • ISBN
 • 9789750815546
 • Sayfa Sayısı
 • 241
 • Basım Tarihi
 • NİSAN / 2013
 • Çevirmen
 • TARIK DEMİRKAN
 • Orjinal Dili
 • MACARCA
 • Orjinal Adı
 • A PAL UTCAI FIUK
 • Ebat
 • 19,5 X 13,5
 • Yazar
 • FERENC MOLNAR


Nemecsek, Boka ve Pál Sokağı’nın öbür çocukları 1907 yılında Budapeşte’nin yoksul Józsefváros semtinden yola çıktılar.

Bugün artık bütün dünyada tanınıyorlar. Bugüne kadar her yaştan milyonlarca insan onların dokunaklı hikâyesini okudu; tıpkı Budapeşteli çocuklar gibi onlar da Boka’nın cesaretine hayran oldu, Nemecsek’in ürkek ama kararlı kahramanlığı karşısında gözyaşlarını tutamadı.

Şimdi artık Pál Sokağı Çocukları’nın Arsa’sında kocaman çok katlı evler var.

Ama ne gam: Dünyanın bütün çocukları Pál Sokağı’ndandır!
 

Adınız
E-Posta Adresiniz
Şehir
Değerlendirmeniz
Güvenlik Resmi
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Yorumunuz
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
Yayın Evi Hakkında

Yapı Kredi Kültür Sanat ve Yayıncılık A.Ş. ülkemizin kültür sanat yaşamını ulusal ve evrensel düzeyde zenginleştirmek, sanatseverleri çağdaş, nitelikli, farklı sanat olaylarıyla buluşturmak, kültür ve sanatın dünyasını daha yaygın bir çevreye taşımak, kültür mirasını gelecek kuşaklara izler olarak bırakmak amacıyla Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. tarafından. 1992 yılında kurulmuştur. Varoluş nedeni olan kültür ve sanatı en iyi örnekleriyle daha geniş bir çerçeveye yaymak Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'ın temel hedefidir.

Yapı Kredi Yayınları (YKY)
Türkiye'nin en büyük ve etkili yayın kuruluşlarından olan YKY, 1945 yılında Doğan Kardeş dergisiyle başlayan köklü bir yayıncılık geleneğinin günümüzdeki temsilcisidir.
YKY, Türkiye'den ve dünyadan titizlikle seçilmiş en nitelikli yapıtları okurlarına uygun koşullarda sunmayı amaçlar.
Ağustos 2009 tarihi itibariyle kitap sayısını 2957’ya çıkaran YKY, farklı alanlardan kitapları ve süreli yayınlarıyla okur, yazar, çevirmen tüm “kitap insanları” için ayrıcalıklı bir yayınevidir.

Yapı Kredi Kültür Merkezi
Yapı Kredi Kültür Merkezi; müzik, arkeoloji, tiyatro, edebiyat, fotoğraf ve tarih etkinlikleri başta olmak üzere her ay kültür ve sanatın farklı dallarını kapsayacak şekilde hazırlanan 25 kadar etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Atölye çalışmaları, Çağdaş Sanat Konuşmaları, Tarih Konuşmaları, Arkeoloji ve Fotoğraf Söyleşileri en çok ilgi gören etkinliklerimiz arasında yer alıyor. Resim, heykel, tiyatro, fotoğraf, arkeoloji ve kültür hayatının tüm alanlarında çok konuşulan, gündemi belirleyen sergiler, farklı alanlarda toplantılar, söyleşiler, dinletiler, gösteriler, her yıl 200'ü aşkın kültür ve sanat etkinliği Yapı Kredi Kültür Merkezi sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Edebiyat
YKY, Türk ve dünya edebiyatının en önemli isimlerini logosu altında bir araya getiriyor. Romandan hikâyeye, günceden anıya, denemeden eleştiriye, pek çok alanda eserler vermiş edebiyatçıların kitapları, YKY’nin deneyimli editörlerinin özenli çalışmalarıyla raflara çıkıyor. YKY, “Türk edebiyatı tarihi” denince akla gelebilecek en önemli edebiyatçıları “bütün eserleriyle” ve klasikleşen “külliyatlarıyla” okurlarına sunuyor; dünya edebiyatına damgasını vurmuş yazarların eserlerini, usta işi çevirilerle Türkçe’ye taşıyor.
Bütün eserleriyle, Abdülhak Şinasi Hisar, Ahmet Muhip Dıranas, Akşit Göktürk, Behçet Necatigil, Cemal Süreya, Cihat Burak, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Füruzan, Ece Ayhan, Edip Cansever, Gülten Akın, Güven Turan, Hulki Aktunç, İlhan Berk, Lâle Müldür, Mahir Öztaş, Metin Eloğlu, Nâzım Yusuf Atılgan, Nurullah Ataç, Nermi Uygur, Nezihe Meriç, Oktay Rifat, Orhan Veli, Özen Yula, Sabahattin Kudret Aksal, Sabahattin Ali, Sait Faik Abasıyanık, Şavkar Altınel, Sevim Burak, Tezer Özlü, Tomris Uyar, Turgut Uyar, Vüs'at O. Bener, Yahya Kemal,

Şiir
Türk ve dünya şiirinin klasiklerini ve çağdaşlarını bir araya getiren YKY Şiir Dizisi, artık herkesçe tanınıp klasikleşen “kare” kitaplarıyla ve şiiri baştan ayağa kuşatan diğer yayınlarıyla, şiir dünyasının nabzını tutuyor; “en iyi”leri okurlarıyla buluşturuyor: Türkiye'den ve dünyadan seçkin şairler, antolojiler, şiir üzerine çalışmalar; usta kalemler, genç şairler; ilk kez günışığına çıkanlar, toplu şiirler, “profil”ler...

Kâzım Taşkent Klasik Yapıtlar Dizisi
Dizi, bugüne kadar dilimize çevrilmeyen klasik eserleri özgün dilinden Türkçe’ye kazandırmayı hedefliyor. Kimi “çeviri klasiklerimizi” de bünyesine katan dizi, William Shakespeare’in II. Richard’ından James Joyce’un Ulysses’ine uzanan ve her gün genişleyen bir yelpazeye sahip.

Cogito
Felsefe, toplumsal düşünce, insan bilimleri, bilim felsefesi çıkışlı filozofların, bilim adamları ve araştırmacıların temel yapıtlarına dayanan dizide, modern ve klasik, yerli ve yabancı yazarlar bir araya geliyor.

Sanat
Plastik sanatlar, gösteri sanatları, mimari, müzik ve geleneksel sanatlarda, görsel zenginliğini belge metinlerle de güçlendiren sanat kitapları, YKY'nin en “şık” dizilerinden biri. Sanatın tüm alanları, zengin görseller ve güçlü metinlerle YKY Sanat Dizisi’nde okuyuculara sunuluyor.

Şehir Monografileri
İstanbul için Şehrengiz, Üç İzmir, Ankara Ankara, Bir Hayaldi Bursa ve Bir Tutkudur Trabzon adlı kitaplarla yayın dünyasında seçkin bir yer edinen dizi, okura kentlerimizin şiirini aktarıyor: Edirne, Diyarbakır, Adana, Urfa, Konya, Balıkesir, Mersin, Mardin, Kars, Gaziantep... Türkiye'nin tarihle yaşayan kentlerinin öyküleri, Şehir Monografileri’yle YKY'de.

Doğan Kardeş Kitaplığı
Türkiye’nin en eski çocuk dergisi Doğan Kardeş’in adını taşıyan ve 1992’den beri çocukların kitaplıklarına konuk olan bu dizi, okul çağı, ilkgençlik ve başvuru kitaplığı gibi alt başlıklarda, çocuk yazınının en seçkin kitaplarını albenili baskılarıyla çocuklara ulaştırıyor.

Genel Kültür
Fransa’nın ünlü yayınevi Gallimard’ın otuzu aşkın dile çevrilen “Découverte” serisini Türkçe’de ağırlayan “Genel Kültür Dizisi”, farklı boyutu, özel tasarımı ve doyurucu içeriğiyle, her yaştan okuyucu için önemli ve pratik bir bilgi kaynağı: Antik Yunan’dan Orta Asya’ya, Galilei’den Picasso’ya, renklerden sayılara, müzikten spora...

Meridyen
“Meridyen” kitapları, kendi alanlarında önemli ve heyecan verici ürünler vermiş seçkin yazarları Türkiye’ye tanıtıyor. Bu kitaplarla okur, gerilimin, polisiyenin ve tarihi maceranın en sürükleyici, en keyifli örnekleriyle tanışıyor. “Meridyen” kitapları, dünya yayıncılığının ses getiren, kaliteli ‘çoksatan’larını Türkiye’deki okularla buluşturmayı hedefliyor.

Tarih
Haçlı Seferleri’nden Osmanlı İmparatorluğu’na, II. Meşrutiyet’ten II. Dünya Savaşı’na; İsmet İnönü’den Nihat Erim’e, Kâzım Karabekir’den Celal Bayar’a; Amin Maalouf’tan Halil İnalcık’a; Batı’dan Doğu’ya... Ekonomiden sosyolojiye, mimariden politikaya, Dünya ve Türkiye tarihini her açıdan kuşatan en seçkin tarih kitapları bu dizide...

Delta
Sabahattin Ali’nin Bütün Romanları, Nâzım Hikmet’in Bütün Şiirleri, Füruzan’ın Toplu Öyküler’i, Mîna Urgan’ın İngiliz Edebiyatı Tarihi, Sabahattin Ali’nin Öyküler’i, Şiirler’i ve Oyun’ları, İlhan Berk’in Toplu Şiirler’i... Delta Dizisi, şık tasarımı ve baskısıyla, edebiyatın en değerli isimlerinin birden fazla kitaba yayılan büyük külliyatlarını ve önemli eserlerini tek ciltte okura sunuyor.

Çizgi Roman
Bildiğiniz Red Kit, bildiğiniz Daltonlar, en güzel maceralar... Batıya Hücum, Daltonlar Evleniyor, Daltonlar Firarda, Doktor Doxey'in İksiri, Pat Poker’e Karşı, Pony Express, Teksas Postası, Yargıç... “Vahşi Batı”nın en ünlü kovboyu Red Kit ve sadık düşmanları Daltonlar’ın en komik ve sürükleyici maceraları bu dizide.

Özel Dizi
Türkiye Uygarlıklar Rehberi, Özel Hayatın Tarihi, Evliyâ Çelebi Seyahatnâmesi gibi, klasikleşmiş, klasikleşmeye aday başvuru kaynakları; üzümden zeytine yoğurttan bala uzanan özel kitaplar; kuşlar, atlar, balıklar YKY’nin Özel Dizi’sinde.

Sergi Kitapları
Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi’nde, Yapı Kredi Kâzım Taşkent Sanat Galerisi’nde ve Yapı Kredi Sermet Çifter Salonu’nda açılan sergilerin kataloglarını sunan dizi, sanat, tarih ve edebiyat meraklıları için, bu sergileri dâimi hale getiriyor.

Sanat Dünyamız
1974’den bu yana yayımlanmakta olan Sanat Dünyamız sanatın uluslararası düzeyde tartışılan meselelerini ele alıyor. Resimden güncel sanata, mimariden fotoğrafa üzerinde konuşulması gereken eserleri ve metinleri okurlara sunuyor. İki ayda bir yayımlanan dergide bir sayı karma yazılardan oluşturulurken bir sonraki sayı özel bir tema çerçevesinde hazırlanıyor.

kitaplık
Şiir, öykü, mektup, günlük, deneme, eleştiri, inceleme türlerinde günümüz edebiyatının bütün özelliklerini taşıyan aylık edebiyat dergisi. Kapsamlı, derinlikli dosyalarla edebiyat gündemi oluşturuyor. Aylık çıkmaya başladığı 2003'te on bini aşan satışıyla yıllar sonra "çok okunan bir edebiyat dergisi" oldu. Her yıl ek olarak verdiği “YKY Şiir Yıllığı” sabırsızlıkla bekleniyor. Yazarların ve okurların gözünde nitelikli, seçkin, güven veren bir edebiyat dergisi olarak iyi edebiyatın izini sürüyor.

cogito
Yapı Kredi Yayınları'nın yayımladığı, İstanbul merkezli üç aylık felsefe dergisi Cogito, günümüz entelektüel dünyasının birbirinden farklı pek çok yönünü, disiplinlerarası bir tavırla kapsama iddiası güdüyor. Cogito'nun her sayısında farklı bir konu, dosya konusu olarak ele alınıyor, bu dosyalar felsefi, toplumsal, politik ve kültürel analiz çerçevesinde oluşturuluyor. Yılda bir sayısını bir filozofa ayırarak özel sayılar hazırlayan Cogito'nun Nietzsche, Kant, Adorno, Derrrida, Benjamin ve Ricoeur özel sayıları devamlı yeni baskılarla okurlarına ulaşmayı sürdürüyor. 1993 yılından bu yana yayın hayatını sürdüren Cogito, yüksek satış ortalamasıyla Türkiye'nin en özgün sureli yayınlarındandır.

Doğan Kardeş
23 Nisan 1945’de yayımlanmaya başlayan ve 33 yıl boyunca bir çocuk dergisi olarak yayın hayatına devam eden efsanevi Doğan Kardeş, artık dokuzuncu sanatın farklı türlerini bir araya getiren bir çizgi roman dergisi. Yeni içeriği ve formatıyla 2008 yılının Şubat ayında yeniden raflardaki yerini alan dergi, dokuz farklı macerayla çizgi roman meraklılarına merhaba dedi.

Yapı Kredi Vedat Nedim Tör Müzesi
1977 yılına kadar Yapı Kredi’nin tüm kültür ve sanat etkinliklerini yönlendiren, ülkemizin yetiştirdiği büyük kültür ve sanat adamlarından Vedat Nedim Tör'ün adını taşıyan müze, 1992'de kuruldu. Uluslararası standartlarda yapılandırılan müze Yapı Kredi’nin bünyesindeki sikke, madalya, işleme, kumaş, yazma, tombak, tespih, Karagöz oyunu koleksiyonlarına sahiptir. Bu koleksiyonları özel donanımlı depolarında koruyup, dönemsel olarak Türkiye'de ve dünyada sergileyen müzenin 55 bin parçadan oluşan sikke koleksiyonu, dünyanın üçüncü büyük koleksiyonudur. Müze koleksiyonları arasında Mustafa Kemal Atatürk'e ait evrak ve eşyaların bulunduğu bölüm, manevi değeriyle ayrı bir öneme sahiptir. Her yıl üç farklı sergiyle kapılarını topluma açan müze bugüne dek Hitit, Troya, Bizans, Selçuklu, Osmanlı, Urartu, Çatalhöyük ve Frig gibi uygarlıkları gündeme taşıyan benzersiz arkeoloji sergilerine ev sahipliği yaptı.

Yapı Kredi Kâzım Taşkent Sanat Galerisi
1964’ten beri etkinliklerini kesintisiz sürdüren ve Türkiye’de resim sanatı alanında önemli bir yere sahip olan galeride, uluslararası çapta pek çok sanatçının eserleri sergileniyor. Bellini, Andy Warhol, Fausto Zonaro, Bazelitz, Joseph Beuys ve Otto Dix, İlhan Koman, Cemal Tollu, Ömer Uluç, Mehmet Güleryüz, Sabri Berkel, Peter Hristoff, Pınar Yolaçan, Hale Tenger ve Özer Kabaş bunlardan sadece birkaçı… Her sanat tarzının en iyi örneklerini sergilemeyi amaçlayan ve sanatçı yaşamlarına dair çeşitli sergilerle sanat tarihine ışık tutan galeri, İstanbullu sanatseverlerin vazgeçilmezlerinden.

Yapı Kredi Sermet Çifter Salonu
Toplumsal belleği canlı tutan sergilere ev sahipliği yapan bu salonda Ara Güler, savaş fotoğrafçısı Robert Capa, belgesel fotoğrafçı Sebastiao Salgado gibi efsane fotoğrafçıların eserlerin yanı sıra Abidin Dino, Sabahattin Ali, Halikarnas Balıkçısı, Sait Faik, İlhan Berk gibi edebiyatçılar “Bir Usta Bir Dünya” başlıklı sergilerle konuk oluyorlar. Ayrıca Nâzım Hikmet’in kişisel eşyasını ve kıyafetlerini ilk kez İstanbul’a getiren “Şehrime ulaşamadan bitirirken yolumu… Nâzım ve Vera, Moskova’dan İstanbul’a” adlı sergi de salonun unutulmazları arasında yer alıyor.

Sermet Çifter Salonu, aynı zamanda aylık etkinliklerle sanatseverleri bir araya getiriyor. Bu etkinlikler sinemadan tiyatroya, plastik sanatlardan grafik sanatlara, müzikten edebiyata kadar hayatı kuşatan her alanda, büyük kalabalıkları olduğu kadar küçük toplulukları da ilgilendiren konuları içeriyor.

Sermet Çifter Araştırma Kütüphanesi
1978 yılında Çemberlitaş’ta “Yapı Kredi Bankası Kitaplığı” adı ile araştırmacıların hizmetine açılan kütüphane, 29 Temmuz 1992’de bankanın ilk genel müdürünün ismini alarak "Yapı Kredi Sermet Çifter Kütüphanesi" olarak Galatasaray'da bulunan şimdiki yerine taşınmıştır. 80.000 ciltlik kitap ile nadir eserleri, yazmaları, süreli yayınları ile zengin koleksiyonu, gelişen teknolojilere uyum sağlaması ve hizmet kalitesiyle yurt içinde kendi kategorisinin en iyisi, bütün kütüphaneler arasında da en iyilerden birisi konumundadır.

Sait Faik Hikâye Armağanı
Yazar Sait Faik Abasıyanık anısına her yıl ölüm yıldönümünde (11 Mayıs) bir öykücüye verilen, edebiyat dünyamızın en büyük ödüllerinden biridir. 2003 yılından beri Yapı Kredi Yayınları ve Darüşşafaka Vakfı işbirliği ile düzenlenmektedir.

2010  -  Aslı Erdoğan        Taş Bina ve Diğerleri
2009  -  Feryal Tilmaç        Aradım Yaz Dediniz
2008  -  Behçet Çelik         Gün Ortasında Arzu
2007  -  Selma Fındıklı       İmbatta Karanfil Kokusu
2006  -  Refik Algan          Saat Kulesi, Kısa Metinler ve Hikayeler
2005  -  Ayşe Sarısayın      Yorgun Anılar Zamanı
2004  -  Başar Başarır        Getirin O Günleri, Yakalım Bu Öyküleri
2003  -  Mehmet Günsür    İçeri Bakan Kim

Organizasyon Yapısı
Genel Müdür – Tülay Güngen
Genel Müdür Yardımcısı – Veysel Uğurlu

Genel Yayın Yönetmeni – Raşit Çavaş.

Genel Müdür’den Mesaj

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, Yapı ve Kredi Bankası’nın en büyük sosyal sorumluluk projesidir. Bankanın kurucusu Kâzım Taşkent, ilk şube olan Bahçekapı’nın açılışında “Bizim gibi büyük kuruluşların iki görevi vardır. Biri, kendi iştigal konuları ile ilgili görevleri, ikincisi ise, topluma karşı olan görevleridir. Biz, kültür ve sanatı seçtik. O yüzden biz, kültür ve sanat bankasıyız” diyerek bu bankanın temellerini atmış. Ve bu felsefe o günden beri son derece doğal, benimsenmiş bir şekilde yaşatılıyor.

YKKSY olarak kültür ve sanatı, bir bütünlük içinde ve derinliğiyle anlaşılması, daha rahat öğrenilmesi için bir tema etrafında herkesin göreceği şekilde sunmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda yayıncılık faaliyetlerimizi, sergi ve etkinliklerimizi bir bütünün parçaları olarak görüyoruz. Her bir faaliyet diğerini destekler nitelikte...

Doğan kardeş dergisiyle 1945’de başlayan yayıncılığımız, bugün hem kitaplarımız, hem de dergilerimizle edebiyat, felsefe, tarih ve sanat dünyasında saygın bir yere sahip. Bu çok önemli bir birikim ve büyüklük. Gelecek, bunların doğal bir uzantısı olacak. Tahminen 2009 yılı sonunda, 3 bininci kitabımızı yayımlayacağız. Türkiye’de yayıncılık dünyasında bu sayının tarihi bir değer taşıyacağını düşünüyoruz

Farklı dönemlerden ve farklı tarzlardaki sergilerimiz daima o tarzların en iyi örneklerini sunuyor. Figüratiften soyuta, heykelden yerleştirmeye bir çok sergiye ev sahipliği yapan Kâzım Taşkent Sanat Galerisi’nde son iki yıldır “İstiklâl Serüveni” sergi dizisiyle uluslararası platformda adını duyuran sanatçıları ağırlıyoruz. Kapsamlı sanatçı monografileriyle desteklenen bu diziyle yeni ve enerjik bir sanatsever kitlesine hitap ediyoruz.

Gelenekselleştirdiğimiz arkeoloji ve “bir usta bir dünya” sergilerimiz de tüm hızıyla devam ediyor. Aphrodisias’tan Roma Portreleri”, Fausto Zonaro ve Nâzım Hikmet’in kişisel eşyasını ilk kez Türkiye’de sergileyen “Nâzım ve Vera, Moskova’dan İstanbul’a sergileri yoğun ilgi gördü. 2008 yılında açtığımız 17 serginin yaklaşık 300 bine yakın sanatsever tarafından ziyaret edilmesi de bu ilginin bir göstergesi.

Sizlerin desteği ve ilgisiyle sanatın ve kitapların aydınlığının giderek artmasını diliyorum.

Ürün Bilgisi
PAL SOKAĞI ÇOCUKLARI
Adınız *
Güvenlik Resmi
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Varsa Kısa notunuz
Cep Telefonunuz *
Sabit Telefonunuz
E-Posta *


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.