Google Arama
Loading
Son Baktıklarınız
 
Sepetim
 
 
Bayi Girişi
Bayi E-Posta
Bayi Şifre

ÇANAKKALE MAHŞERİ

% 20
 
 
30.00 TLKDV dahil
 
24.00 TLKDV dahil
 
... Tükendi ...
 
 
 
 • Genel Özellikler
 • Eser Adı
 • ÇANAKKALE MAHŞERİ
 • Yayın Evi
 • ÖTÜKEN
 • Barkod
 • 9789754372762
 • Isbn
 • 9789754372762
 • Sayfa Sayısı
 • 547
 • Basım Tarihi
 • 2007
 • Ebat
 • 20 X 13
 • Yazar
 • MEHMED NİYAZİ

Savaşla ilgili romanlar ya stratejik bir yerdeki direnişi, yahut da bir askerin yaşadıklarını anlatarak savaşın tamamı hakkında fikir verirler, daha çok da cephe gerisindeki acıları dile getirirler, Mehmed Niyazi, bir yerin veya bir kişinin değil, Çanakkale Savaşı'nın romanını yazmıştır. Roman ilk atılan mermiyle başlıyor, bütün cephelerinde sonuna kadar devam ediyor. Yazarımıza göre tarihî roman gerçeğe sadık kalmalıdır; ancak o atmosferi okuyucuya teneffüs ettirmek için malzeme kabilinden tarihe mal olmayacak kahramanlar kullanılabilir; ama Çanakkale'de o kadar çok kahraman var ki, buna da gerek duymamıştı.
Adınız
E-Posta Adresiniz
Şehir
Değerlendirmeniz
Güvenlik Resmi
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Yorumunuz
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
Yayın Evi Hakkında

Ötüken Neşriyat ülkemizin en köklü yayınevlerinden biridir. 1964 yılında kitabı ekmek kadar aziz bilen birkaç üniversite öğrencisinin harçlıklarını birleştirmesi sayesinde kuruldu. Şehzadebaşı'ndaki 5 metre karelik yarı bodrum bir dükkânda yakılan meşalenin ilk ateşi Necip Fazıl'ın Reis Bey'i oldu.

Yayıncılık faaliyetimizi birçok maddî zorluklarla mücadele ederek sürdürdük. Peyami Safa'nın bütün eserlerini topluca yayınlayarak ciddi bir atılım gerçekleştirdik. Yılmaz Öztuna'nın 14 ciltlik Büyük Türkiye Tarihi'ni neşrettik. Tarık Buğra, Erol Güngör, Arif Nihat Asya, Cemil Meriç, Fuat Köprülü, Abdülhak Şinasi gibi dönemin önemli aydınlarının okuyucularıyla buluşmasını sağladık. Yayınladığımız kitapların birçoğu o neslin el kitaplarına dönüştü.

Reis Bey' in İlk Kapak Eskizi

1978 yılında ilk kurucularımız; Prof. Dr. Ahmet Nuri Yüksel, Nevzat Kösoğlu, Dr. Mehmed Niyazi Özdemir, Prof. Dr. H. Fehim Üçışık, Ahmet İyioldu, Özer Ravanoğlu, Mustafa Yıldırım ve Nurhan Alpay'ın ortaklıklarında Anonim Şirket halini alarak yapılanmamızı tamamladık. Birkaç yayıneviyle birleşerek kurduğumuz ANDA Dağıtım A.Ş. Türkiye çapında teşkilatlanarak güvenilir ve hızlı bir dağıtım ağı vücuda getirdi. Kitapların en ücra yerlere kadar ulaşmasını sağlayarak kitap tirajlarını yükseltti.


1984 yılında yaşadığımız talihsiz bir olay bizi küllerimizden yeniden doğmaya mecbur etti. Anda Dağıtım'ın uğradığı yangın felaketinde kitaplarımızın hepsi yandı. Yılmadık. Piyasadaki itibarımızın da katkısıyla kısa sürede toparlanarak tamamı telif mahsulü 12 ciltlik Yeni Türk Ansiklopedisi'ni yayına hazırladık. Yangından sonra sıfıra inen eserlerimizin sayısı bugün yedi yüz elliye yaklaşmıştır.

Ötüken Neşriyat'ın gayesi Türk kültür ve fikir hayatının köklerine bağlı kalarak zenginleşmesine, gelişmesine ve çeşitlenmesine katkıda bulunmaktır. Kitaplarımızı incelediğinizde göreceğiniz gibi yayınevimiz, yayınladığı eserlerin belli bir seviyenin üzerinde olmasına özen göstermektedir. Yayınevimiz bu özeni bütün faaliyetlerine yansıtmakta; ciddiyet, estetik ve kaliteden taviz vermemektedir.

Bünyemizdeki yazarlar incelendiğinde Türkiye'deki en seviyeli ve zengin yazı kadrosuna sahip olduğumuz anlaşılacaktır. Bu durum Türkiye dışında yaşayıp da eserlerini Türkçe veren yazarlar bakımından özellikle barizdir. Ötüken Neşriyat, değeri günden güne anlaşılıp artacak kalıcı kitaplar yayınlamaktadır.

Kitaplarımız tarihten sosyolojiye, romandan şiire, gezi yazılarından yardımcı kitaplara; çok geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Kendimize savsöz olarak "Her zaman okunacak bir kitap vardır" cümlesini seçmemizin sebebi budur. Kitaplarımızı incelediğinizde göreceğiniz gibi "Ötüken'de her zaman okunacak kitaplar vardır." Çalışmalarımızla bu kitapların sayısı günden güne artmaktadır.

Ürün Bilgisi
ÇANAKKALE MAHŞERİ
Adınız *
Güvenlik Resmi
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Varsa Kısa notunuz
Cep Telefonunuz *
Sabit Telefonunuz
E-Posta *


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.